„Odkrywcy liczb i figur na start!”

   Pod takim tytułem, zorganizowaliśmy 15 maja 2015 r. w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych.
   Chęć udziału w konkursie zadeklarowało 8 drużyn z siedmiu szkół powiatu drawskiego. Gościliśmy uczniów i opiekunów ze szkół podstawowych z: Kalisza Pom., Mielenka Drawskiego, Nętna, Pomierzyna, Wierzchowa i Złocieńca (SP nr 1). Uczniowie przygotowali ciekawe nazwy dla swoich drużyn, byli m.in. „Matmaniaki”, „Procentujące Potęgi”, „Matspryciarze”, „Jedyneczki” i inni.
  Dzisiejsze spotkanie składało się z trzech części: I-test- 6 zadań(20 min.), II- rozgrywki drużynowe, III- konkurs indywidualny- „1 z 10”.  Jak się okazało, z wieloma zadaniami uczniowie poradzili sobie wyśmienicie i wykazali się znajomością wiedzy matematycznej oraz logicznym myśleniem. Brawa należą się wszystkim uczestnikom, a na gratulacje zasłużyli sobie zwycięzcy, do których należą:
 
 w klasyfikacji drużynowej :
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 ze Złocieńca
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Drawsku Pomorskim
III- Szkoła Podstawowa w Kaliszu Pomorskim
 
w klasyfikacji indywidualnej „1 z 10”:
I miejsce Jakub Lipiński VIb
II miejsce Grzegorz Szynkaruk Va
III miejsce Lidia BoguszVIe
(cała trójka to „Matspryciarze” ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pom.)
IV miejsce Jędrzej Kozak – SP Kalisz Pom.
V miejsce  Natalia Świstun – SP 1 Złocieniec
 
Wszyscy byliście SUPER!
 
     Podziękowania dla wszystkich nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu, a szczególne dla uczących  naszych „drawskich” zwycięzców: p. A.Musiał, p.J.Oracz i p.M.Grzybowskiej!
Mariola Grzybowska