Drugoklasiści z drawskiej „Jedynki” odwiedzili Starostę.

W ramach zajęć z edukacji regionalnej uczniowie klas drugich odwiedzili Starostwo Powiatowe. Zwiedzili piękny gmach urzędu i spotkali się z gospodarzami obiektu Starostą Stanisławem Cybulą oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Urszulą Ptak. Dzieci chętnie zadawały pytania nawet bardzo osobiste. Taką lekcję z pewnością długo będą wspominać.
Program edukacji regionalnej realizowany jest w naszej szkole od 2010. Jej autorem jest dyrektor szkoły Lucyna Jabłońska. Stworzyła ona i wydała Zeszyt ćwiczeń do edukacji regionalnej dla uczniów klas I-III ,,Moja gmina Drawsko Pomorskie,, oraz wspólnie z dr Erykiem Krasuckim przewodnik dla nauczycieli. Celem zajęć jest zainteresowanie i kształtowanie u uczniów poczucia więzi z najbliższym środowiskiem, poczucia tożsamości regionalnej, przynależności do społeczności szkolnej, środowiska lokalnego, regionu i kraju, poznanie obyczajów, tradycji oraz historii własnej miejscowości. Program wprowadza w życie kulturalne wspólnoty lokalnej, umożliwia kultywowanie tradycji regionalnych oraz wprowadza w zagadnienia dotyczące historii rodzinnego miasta Drawska Pomorskiego, postaci z nim związanych, najważniejszych miejsc, zabytków oraz legend.
Zajęcia z edukacji regionalnej prowadzone są w formie wycieczek po mieście i regionie, spotkań z ciekawymi mieszkańcami oraz zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod pracy.
 
Lucyna Jabłońska