INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 Stało się. Wakacje dobiegły końca. Pierwszy dzwonek to kres uczniowskiej laby, słodkiego lenistwa, wakacyjnych podróży. Czas rozpocząć kolejny pracowity rok, który to przynosi wiele zmian. Likwidacja gimnazjów i powrót 8-letniej szkoły podstawowej to najważniejsze z nich. Przychodzą obowiązki, nauka, terminy….
4 września o godzinie 10 w hali sportowej zebrali się pedagodzy, pracownicy szkoły, rodzice oraz główni bohaterowie uroczystości- uczniowie klas 4-8. Rozpoczęto tradycyjnie od wejścia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Licznie zgromadzonych gości powitała dyrektor szkoły mgr Joanna Szewczyk. Pani dyrektor zapewniła rodziców, iż oddają dzieci pod opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, która gotowa jest na organizację czasu nie tylko  w klasie-na lekcji, ale również w licznych formach pozalekcyjnych. Dzięki czemu uczniowie będą mieli możliwość rozwoju swoich umiejętności i talentów.
Cała uroczystość przebiegała w miłej i przyjaznej młodym słuchaczom atmosferze. Z udziałem uczniów klas 4 pani dyrektor poinformowała o zmianie nazwy placówki, która jest teraz Szkołą Podstawową nr 1.Uroczystość zakończyło złożenie nauczycielom , uczniom i rodzicom życzeń, by rozpoczęty rok był dla nich czasem radości i sukcesów. Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.
Czego wam życzyć drodzy uczniowie?  Może powtórzę za Janem Brzechwą:
 
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem..
Życzę wam wszystkim na początek
Szkolnego roku samych piątek!
Maria Zagiczek