Jesień w grupie 0 A

29.09.2017 r. odbył się Piknik Leśny w Parku Chopina z okazji 55- lecia Nadleśnictwa Drawsko. Dzieci oglądały wystawę pojazdów wojskowych, łowiecką, myśliwską, Klubu Strzeleckiego starego sprzętu leśnego. Było przygotowanych wiele niespodzianek dla najmłodszych mieszkańców. Za poprawne odpowiedzi w quizie przyrodniczym dzieci otrzymały drobny upominek.
Jak wygląda żubr? Czym się żywi? Jakie ma zwyczaje? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w  Zagrodzie Żubrów w Jabłonowie k. Mirosławca. To właśnie tu wybraliśmy się 5 października  na wycieczkę autokarową. Dzieci zobaczyły jak karmi się żubry następnie z pomostu widokowego obserwowały rysie. Wycieczka okazała się bardzo ciekawa i pouczająca.
A po spacerze  zorganizowaliśmy ognisko, świetnie się tam bawiliśmy!!!
 
 W dniu 17.10.2017 r. wybraliśmy się do Biblioteki Miejskiej na czytanie bajki. Dzieci zwiedziły bibliotekę i wysłuchały opowiadania o kotku. Na zakończenie pomalowały kolorowanki.
 
Dnia 25.10.2017 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Drawsku Pom. Dzieci wzięły udział w wykładzie edukacyjnym. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach i z zaciekawieniem oglądali zgromadzone tam eksponaty. Dzieci poznały ciekawostki na temat życia zwierząt w lesie, odgadywały nazwy zwierząt i grzybów.
Justyna Serafin