0 A na wystawie pn. ,,Z marzeń walki i znoju wolna ojczyzna powstała"

13.11.2017 r. grupa uczniów z oddziału 0 A odwiedziła wystawę historyczną pn. ,,Z marzeń walki i znoju wolna ojczyzna powstała" przygotowaną przez pasjonata historii i kolekcjonera pamiątek pana Wiesława Piotrowskiego, w  Domu Kultury przy ul. Józefa Piłsudskiego w Drawsku Pomorskim.
Pan Piotrowski zgromadził wiele pamiątek związanych z dziejami Polski z okresu obu wojen, w tym także naszego regionu. Bogactwo to stanowiły dokumenty, książki, mundury, odznaczenia, broń, a także mające swoje ciekawe historie przedmioty codziennego użytku, które nasz przewodnik w bardzo interesujący sposób opowiedział. Znajdowało się tam również wiele eksponatów, których przeznaczenie i budowa została w bardzo obrazowy i dowcipny sposób objaśnione.
Była to dla dzieci niecodzienna i być może pierwsza lekcja historii, której nierzadko można było dotknąć, ba nawet przymierzyć, któryś z eksponatów.
Podziękowania składamy panu Wiesławowi Piotrowskiemu, który w interesujący sposób przybliżył najmłodszym uczniom naszej szkoły wiedzę historyczną.
Justyna Serafin
(mac)