NASZA ORKIESTRA

MOD „Viva Battuta“ w Danii

W dniach 01-03.07.2016 r. MOD „Viva Battuta“  uczestniczyła  w 15. Internationale Musikfest w Saeby (Dania). W festiwalu brały udział orkiestry z różnych stron Europy, a MOD jako jedyna z Polski. Był to już 4 wyjazd naszego zespołu do Danii, na festiwal odbywający się co 3 lata. Tegorocznym muzycznym tematem  przewodnim była ABBA. Dlatego podczas przemarszu ulicami Saeby członkowie zespołów prezentowali się w strojach tej znanej i lubianej grupy. Pełne fantazji stroje wzbudziły podziw mieszkańców miasta.
Trzy dni pobytu upłynęły błyskawicznie, bo bardzo pracowicie, liczne koncerty na różnych scenach miasta i 2 przemarsze przez miasto dawały się odczuć wieczorami.
Dziękujemy wszystkim, którzy „stanęli na głowie”, aby  wyjazd doszedł do skutku: m.in. Panu Staroście Stanisławowi Kuczyńskiemu Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Ptak, Pani Dyrektor Joannie Szewczyk, Paniom Idze Sadowskiej i Kamili Matysiak  oraz opiekunom: Paniom Żanecie Podlipniak, Dorocie Sztuk, Ewie Wyrzykowskiej, Panom Romanowi Szkudlarek i Tomaszowi Stawickiemu. Dziękujemy też kierowcom PKS-u Panom Leszkowi i Arturowi za bezpieczną podróż. Teraz orkiestrę czekają dwa miesiące zasłużonego odpoczynku,
 Ewa Wyrzykowska
 
 

Orkiestra "Viva Battuta" w Szczecinie

W niedzielę 13.12.2015 roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta uczestniczyła w koncercie symfonicznym- SBB z Orkiestrą/LAB 3 : EL- Rock-koncert w rocznicę Grudnia ' 70-w filharmonii w Szczecinie.
Koncert poświęcony był wydarzeniom z grudnia 1970 roku. Opowiada o odwadze ludzi, którzy mieli siłę przeciwstawić się dyktaturze.  
Legendarne SBB, czyli Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski w towarzystwie szczecińskich Filharmoników dali niesamowity koncert.Nie zabrakło pulsujących bębnów, rozdzierających powietrze solówek na klawiszach i pełnych pasji partii basowych.
            (info. Filharmonia Szczecin)
Tuż po koncercie mieliśmy okazję porozmawiać jednym z członków zespołu- Józefem Skrzekiem, otrzymać autograf oraz zrobić wspólne zdjęcie.
Wrażenia po koncercie długo zostaną w naszej pamięci.
Składamy serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pom. za umożliwienie wyjazdu do Filharmonii w Szczecinie.
 
Ewa Wyrzykowska
 

"Viva Battuta" w Czaplinku

W dniu 10.11.2015 MOD "Viva Battuta" brała udział w powiatowych obchodach Święta Niepodległości w Czaplinku.Orkiestra zagrała podczas wspólnej sesji rad powiatu i gminy Czaplinek. Występ był bardzo udany. Program jaki zaprezentowała orkiestra wzbudził zachwyt wszystkich zgromadzonych. Były owacje na stojąco. Za udany koncert orkiestra otrzymała prezent, a nagrodą za uświetnienie uroczystości będzie w grudniu wyjazd MOD " Viva Battuta" do filharmonii w Szczecinie, za który serdeczne dziękujemy.
 
Ewa Wyrzykowska
 

Światowy Dzień Sybiraka

17 września obchodzono Światowy Dzień Sybiraka. MOD " Viva Battuta" wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych na terenie miasta.O godz. 18.00 zagrała na mszy św. w kościele św. Pawła Apostoła, która była odprawiona w intencji Sybiraków. Podczas mszy św. mogliśmy usłyszeć m.in. takie utwory jak: "Hymn Sybiraków", czy też " Boże coś Polskę".
 

Nasza orkiestra w Goleniowie

W dniach 29-30.08.2015r. MOD „Viva Battuta” wzięła udział w obchodach 10-lecia istnienia orkiestry dętej „Wood and Brass Band” z Goleniowa. Główne uroczystości odbyły się w sobotę na ulicach miasta i Plantach, w których uczestniczyły zespoły z innych miast zaprzyjaźnione z WBB.
Nasza orkiestra po przemarszu ulicami miasta zaprezentowała się na goleniowskiej scenie, dając piękny koncert, za który zebrała gromkie brawa. Członkowie MOD podziękowali za zaproszenie przekazując jubilatce statuetkę okolicznościową.
W zamian otrzymali statuetkę upamiętniającą jubileusz „Wood and Brass Band”.
Organizacja imprezy stała na bardzo wysokim poziomie, to było wspaniałe święto muzyki. Jeszcze raz dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkamy się niedługo na kolejnym jubileuszu.
 
Ewa Wyrzykowska
 

18 Internationales Musikfest Bad Bramstedt 03-05.07.2015

    W dniach od 3-5.07 2015 MOD "Viva Battuta" uczestniczyła w 18  Międzynarodowym Festiwalu Muzyki w Bad Bramstedt (Niemcy). W festiwalu udział brały orkiestry z: Danii, Holandii, Czech, Norwegii, Francji, Szwecji, Niemiec  i my jako jedyna orkiestra z Polski.
    Pogoda  nam dopisywała- aż za bardzo- ukrop z nieba był niesamowity.Codziennie gralismy jeden koncert w różnych, wyznaczonych miejscach miasta .Publiczność była super, biła brawo na bis. W sobotę i w niedzielę uczestniczyli dodatkowo w przemarszu ulicami miasta. Wrażenia były niesamowite.
    Oprócz  koncertów mieliśmy jeszcze czas na zabawę. W piątek byliśmy świadkami niesamowitego pokazu sztucznych ogni połączonych z muzyką. Natomiast w sobotę po ciężkim upalnym dniu " starszyzna " orkiestry oficjalnie przyjęła- na wyjeździe- nowych członków, do swojego grona. Odbył sie chrzest tzw. " kocenie". Uczestniczyli w nim nie tylko osoby z orkiestry, ale również mażoretki i nasze panie opiekunk i- pani Dorota Sztuk  i pani Ewa Wyrzykowska oraz kierowca autobusu.Wszyscy oficjalnie przeszli pomyślnie "chrzest" i zostali przyjęci. I tak minął wieczór i dzień drugi.
   Trzecieciego dnia  po koncercie i przemarszu nadszedł czas wyjazdu. Po zapakowaniu sprzętu i walizek wsiedliśmy do autobusu  i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
   Ten krótki czas pobytu w Bad Bramstedt długo pozostanie nam w naszej pamięci.
   Dziękujemy panu burmistrzowi Z. Ptak i pani dyrektor Szkoły Podstawowej J. Szewczyk za umożliwienie nam wyjazdu a panu burmistrzowi Bad Bramstedt-H.-J.Kutbach- za gościnę i miłe przyjęcie.

 Ewa Wyrzykowska
 
 
 
 

XIX Miedzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych i Big Bandów Łobez 2015

    W dniu 28.06.2015 MOD "Viva Battuta" wzięła udział w XIX Miedzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych i Big Bandów Łobez 2015. Niedziela to dzień, w którym odbywał się przeglad orkiestr dętych i big bandów z regionu.
   Orkiestry przemaszerowały najpierw ulicami miasta z Domu Kultury na stadion, a potem zagrały koncert w hali widowiskowo- sportowej.
Tytuł laureata wojewódzkiego przeglądu orkiestr dętych otrzymała " Viva Battuta" z Drawska Pom.
 

 Ewa Wyrzykowska
 
 
 

VIVA BATTUTA - wielki benefis Młodzieżowej Orkiestry Dętej

   18 czerwca 2015 roku w centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego odbył się benefis z okazji 15-lecia istnienia Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Kilka miesięcy wcześniej wśród mieszkańców miasta i gminy ogłoszony został konkurs na nazwę orkiestry. Podczas uroczystości orkiestra otrzymała nazwę VIVA BATTUTA. Na imprezę przybyli przedstawiciele Rady Miasta, Rady Powiatu, dyrektorzy szkół, byli członkowie orkiestry, mieszkańcy miasta, a także przyjaciele i sympatycy jubilatów.
   Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18.00, a poprowadzili ją rodzice dwojga uczniów, członków orkiestry. Przybyłym gościom zaprezentowano film przybliżający historię powstania i rozwoju orkiestry, wywiad z kapelmistrzem - Tomaszem Stawickim, oraz rozmowę z pomysłodawcą powstania orkiestry z roku 1999 - Zbigniewem Ptakiem, ówczesnym dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 1.
   Pomimo trudności, z jakimi borykała się orkiestra - problemów ze sprzętem muzycznym, brakiem finansów, etc. - pozyskano sponsorów, dzięki którym już 16. rok z rzędu orkiestra rozsławia imię szkoły, miasta i regionu w kraju i poza jego granicami.
   Przez blisko 16 lat trwania orkiestry zagrało w niej blisko 100 osób. Zmieniali się co roku muzycy, zmieniały się stroje orkiestrantów, zmieniał się, doskonalił i piękniał repertuar. Tylko dyrygent do dziś dnia jest ten sam - Tomasz Stawicki. Tomek, my wszyscy Twoi koledzy, koleżanki, członkowie orkiestry władze miasta, mieszkańcy i dyrekcja szkoły - mówimy dziś gromko: "czapki z głów" dla Twojej pasji, talentu, charyzmy, determinacji i zamiłowania, z jakim tworzysz to piękne, muzyczne dzieło.
   Orkiestra z niemałymi sukcesami reprezentuję nasz region podczas występów i festiwali w Polsce, Niemczech i Danii. Niektórzy członkowie orkiestry grają w niej od momentu powstania. Są to dorośli, 26 letni mężczyźni, wciąż wierni orkiestrze i swojej pasji - muzyce. Są tu studenci, uczniowie LO, uczniowie drawskiego gimnazjum i uczniowie Szkoły Podstawowej. Chętnych do grania, młodych, zdolnych uczniów nie brakuje. Oby zdrowia i zapału wystarczyło dyrygentowi.
   Życzmy wszystkim artystom, aby ich sukces nadal owocował; by swoją ciężką pracą nadal przynosili sławę szkole, by nadal byli wspaniałą wizytówką naszego miasta.
   Raz jeszcze: Viva Dyrygent, Viva Orkiestra... VIVA BATTUTA!
 
Irena Wilczyńska-Pękalska
 

Urodzinowy benefis orkiestry już w czwartek!

Przypominamy, że uroczysty benefis z okazji 15 lecia MOD odbędzie się już w ten czwartek 18.06.2015r. o godzinie 18:00 w sali kinowej Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim.
Zapraszamy wszystkich przyjaciół i sympatyków orkiestry na tę uroczystość połączoną z koncertem naszej Jubilatki.
Organizatorzy

Młodzieżowa Orkiestra Dęta

    W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ( Boże Ciało) Młodzieżowa Orkiestra Dęta wzięła udział w uroczystej procesji wiodącej od kościoła p.w. Zmartwychwstania PNJCH do kościoła  p.w. św. Pawła w Drawsku Pom.
Ewa Wyrzykowska
 

Strony