Coś się kończy, coś zaczyna…

W piątkowy poranek, 25 czerwca 2021 roku, uczniowie klas ósmych po raz ostatni przekroczyli mury naszej szkoły. Ten szczególny dzień przedstawiciele klasy 8B rozpoczęli polonezem. Następnie, w obecności burmistrza Drawska Pomorskiego, dyrekcji szkoły, przewodniczącej Rady Rodziców, przedstawicieli rodziców i nauczycieli, uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Był to czas na nagrodzenie najlepszych. Otrzymali oni świadectwa z wyróżnieniem i Stypendia Burmistrza za naukę i osiągnięcia sportowe, statuetki mistrzów i arcymistrzów poszczególnych przedmiotów wraz ze stypendiami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Były też podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły za lata nauki i opieki.
Teraz przed najstarszym rocznikiem otwiera się nowy rozdział, uczniowie stoją przed wyborem nowej szkoły, a my żegnamy ich w niecodziennych okolicznościach.
Życzymy Wam drodzy ósmoklasiści powodzenia, odnalezienia prawdziwych przyjaciół, nauczycieli, którzy będą dla Was drogowskazem i autorytetem. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Zachowajcie w pamięci swoją szkołę podstawową, zachowajcie dobre chwile i życzliwych przyjaciół. My na pewno będziemy o Was pamiętać. 
 
Anna Gorczyca