Drawska Liga Sportowa

"W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka. Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój.”
 
Te słowa przyświecały imprezie "Drawska Liga Sportowa", która odbyła się w Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim 16 września 2016 roku.

Ten dzień był  "dniem otwartym", dlatego na uroczystość przybyli uczniowie, rodzice, przedstawiciele lokalnych grup społecznych, przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu z burmistrzem miasta i starostą powiatowym, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz licznie zaproszeni goście.
 
Nowo otwarta hala sportowa, na której tego dnia odbywało się wiele sportowych imprez wzbudziła ogromną radość. Był to dzień szczególny, w którym spełniły się marzenia nie tylko uczniów, ale całej społeczności lokalnej. W tym wyjątkowym dniu do szkoły przybyło wielu dostojnych gości, którzy swą obecnością podkreślili wielką rangę wydarzenia.

Otwarta 1 września 2016 roku hala sportowa przyczyni się do rozwoju kultury fizycznej w szkole i w mieście dając ogromne możliwości wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz rozwijania talentów sportowych. Wszyscy obecni docenili i podkreślali ogromny trud włożony w powstanie pięknej hali. Jednocześnie wyrazili radość z faktu oddania do użytku pięknego, nowoczesnego obiektu.

Hala posłuży miłośnikom sportu do gry w piłkę nożną, siatkową oraz koszykówkę.

 
Obiekt sportowy długo będzie służył uczniom i nauczycielom oraz całej lokalnej społeczności. Dla sportowców będzie miejscem odnoszonych zwycięstw i wygranych meczy, dla kibiców – sportowych przeżyć i emocjonujących rozgrywek. 
 
Promocja ruchu, dyscyplin sportowych i motywacji do treningów, ćwiczeń, ale przede wszystkim aktywnej zabawy, to jedno z bardzo ważnych zadań dla wychowawców i nauczycieli młodego pokolenia. To znakomity przyczynek by zaszczepić w dzieciach także ducha rywalizacji, nieodłącznego elementu rozwoju społecznego. Najważniejsze jednak, by czas spędzany na hali sportowej kojarzył się zawsze z dobrą zabawą.
 
W trakcie uroczystości podsumowano kolejną XVII edycję konkursu "Drawsko dawniej i Dziś". Przedszkolom i szkołom wręczono nagrody za udział w konkursie. Były to zestawy sprzętu sportowego, które posłużą dzieciom i młodzieży do zajęć z wychowania fizycznego.

Przez cały dzień na hali odbywały się sportowe zmagania. Zespoły klasowe rywalizowały miedzy sobą w różnorodnych zabawach, grach i turniejach sportowych o tytuł najbardziej usportowionej klasy.
Wszyscy uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w konkurencjach sportowych
Tego dnia maluchy mogły się wybiegać, wyskakać, porzucać, pościgać i pograć, słowem: wyszaleć do woli. Każda klasa biorąca udział w imprezie miała możliwość wykazania się na różnorodnych, sportowych płaszczyznach.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników oraz dziękujemy za zaangażowanie, uśmiech na twarzy, wesołą zabawę oraz sportową – zgodną z zasadami fair play - walkę, kibicom za porywający doping i wiarę w sukces, nauczycielom i wychowawcom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy

„Sport to najlepsza droga do pokonania granic!” Niech myśl zawarta w tej sekwencji będzie mottem przewodnim, mocą i siłą nowo oddanego obiektu.

 
Irena Wilczyńska-Pękalska