MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W RAMACH IGRZYSK DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

23 października 2019r. w Tychowie  najlepsze szkoły w biegach przełajowych z terenu województwa zachodniopomorskiego rywalizowały o zaszczytne I miejsce, puchary i medale. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich powiatach. Organizacja finałów wojewódzkich  została powierzona Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie. Na malowniczych terenach zabytkowego parku rywalizowały 10-osobowe zespoły na pętli o długości 800 m. Pogoda sprzyjała rozgrywaniu zawodów, było słonecznie i bez wiatru. Dla niektórych naszych chłopców były to pierwsze poważne zwody. Stres i emocje towarzyszyły całej drużynie. Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta, walczyliśmy z  przeciwnikami do samego końca, ale ostatecznie zajęliśmy 15 miejsce.
Szkołę reprezentowali: Mateusz Aksiuczyc, Oliwier Bińczyk, Jakub Chwaliński, Krzysztof Karpiński, Adrian Tadeusiak, Hubert Wszelaki, Alex Piłat, Natan Kiliszek, Antoni Wróblewki, Jakub Wyrzykowski, Alexander Szadkowski
Organizatorów zawodów należy pochwalić za doskonałą organizację. Duże wrażenie na wszystkich  zrobiło doskonale działające biuro zawodów. W ciągu 15 minut po każdym z biegów, dostarczało komplet wyników, mierząc między innymi czasy wszystkim biegającym zawodnikom. Wielkie uznanie również wzbudzili organizatorzy przygotowaniem smacznych posiłków i przekąsek oraz przygotowaniem 1500 nagród dla wszystkich uczestników zawodów. Każdy z nich mógł wylosować pamiątkę z Tychowa o różnej wartości. Do najcenniejszych należały rowery, sprzęt elektroniczny, sprzęt sportowy, artykuły szkolne i słodycze.
 
Opiekun: Dorota Sztuk, Justyna Kowalczyk