XI miejsce w Finale Krajowym

W dniach 15-18 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej uczestniczyli w Finale Krajowym Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Turniej rozgrywany był na boiskach Bemowa w Warszawie. Natomiast finał krajowy odbył się na Torwarze.
Pierwszego dnia uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w quizie sportowym, natomiast wszyscy trenerzy brali udział w losowaniu grup.
 
Nasza szkoła została wylosowana do grupy B z następującymi zespołami:
  • UKS Gol Brodnica (mistrz woj. kujawsko-pomorskiego)
  • UKS Orlik Prudnik (mistrz woj. opolskiego)
  • SP nr 62 Poznań (mistrz woj. wielkopolskiego)
  • SP Drawsko Pom. (mistrz woj. zachodniopomorskiego)
 
Drugiego dnia rozgrywano mecze w grupach. Wyniki:
  • SP Drawsko – SP nr 62 Poznań         0:2
  • SP Drawsko – UKS Orlik Prudnik    0:3
  • SP Drawsko – UKS Gol Brodnica    1:4 (bramka: Adrian Kursa)
 
Po wynikach można powiedzieć, że nie mieliśmy szczęścia w losowaniu, ponieważ zespół który grał z nami w grupie okazał się najlepszy ze wszystkich i wygrał cały turniej. Był to UKS Orlik Prudnik.
Trzeciego dnia przyszło nam zagrać w finale B, czyli o miejsca 9-16. Pierwszy mecz wygrywamy z SP nr 2 Dębica (mistrz woj. podkarpackiego) 2:1. Bramki w tym meczu strzelili: Olaf Kochański i Łukasz Śliwka. W drugim spotkaniu ulegamy Kusemu Bolesławiec 0:2. W następnym meczu przyszło nam zagrać ponownie z SP nr 62 Poznań, jednak tym razem to my okazujemy się lepsi i wygrywamy 2:1 ostatecznie zajmując 11 miejsce. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Olaf Kochański i Dominik Tkacz.
Trzeci dzień był najaktywniejszy dla naszych zawodników. Po swoich spotkaniach uczniowie zwiedzili Stadion Narodowy a wieczorem uczestniczyli w meczu Ekstraklasy Legia Warszawa – Lechia Gdańsk rozgrywanym na Pepsi Arena.
Czwartego dnia zawodnicy ze Szkoły Podstawowej kibicowali wszystkim finalistom, którzy grali swoje najważniejsze mecze na Torwarze. Spotkania o I miejsce komentował Dariusz Szpakowski a na zakończenie mogli podziwiać koncert, gdzie występował m.in. Grzegorz Hyży.
Naszym uczniom należą się gratulacje za awans do tak wielkiego turnieju i godne reprezentowanie naszej szkoły. Miejmy nadzieję, że nie jest to nasz ostatni występ w Mistrzostwach Polski.
Skład zespołu: Tkacz Dominik, Kochański Olaf, Świtecki Igor, Wilczyński Marcel, Śliwka Łukasz, Rutkowski Mateusz, Kursa Adrian, Michalewski Adam, Sobczak Michał, Walczak Aleksander.
 
Tomasz Dudka